Categories
অনলাইন ইনকাম

Як оплачувати працю медперсоналу у 2023 році

07 Березня, 16:35 Перший відомий випадок вбивства за гасло «Слава Україні! В Україні держава асистентів учня не оплачує. Нас воліють не помічати, але при цьому держава переклала на нас левову частку своїх повноважень. Учора, 1 грудня, президент України Володимир Зеленський під час виступу у парламенті заявив, що з 1 січня 2022 року мінімальна зарплата лікарів становитиме 20 тисяч гривень. Зеленський назвав 700 тисяч українських медиків “лицарями у білих обладунках”. Щоправда, очільник уряду не назвав конкретні цифри, а тільки зазначив, що зростання буде у 1,5 – 2,5 рази. Міністр охорони здоров’я зазначив, що окрім підвищення з 1 січня 2022 року зарплати, медики також зможуть впевнено інвестувати у власне житло. Постанова набирає чинності з дня її опублікування, але застосовується з 1 січня 2022 року. Для порівняння, з 1 січня 2023 року базова заробітна плата для медсестри складала також 13,5 тис. Для мене ж найгостріше питання – готовність педагогів працювати з такими дітьми, їх емоційне сприйняття, – підсумовує Ірина Калініченко. Для лікарів «первинки» та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для нарахування вищезгаданої зарплатні є мінімум 70% від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами. Вони працюють не більше 40 годин на тиждень. Нині лікарні, які законтрактовані на значну кількість пакетів від НСЗУ і співпрацюють із місцевою владою, вже мають всі умови для того, аби підвищити зарплату своїм медпрацівникам.

У Мексиці середній нейрохірург заробляє близько 20,000-25,000 песо на місяць, змінюючи кількість в залежності від того, чи працює він у державному чи приватному секторі, кількість втручань та охоронців, які він робить, та багаторічний досвід. Крім того, зарплата асистентів – найнижча серед педагогічних працівників. Крім комплексної оцінки, проводять корекційну навчальну роботу, але лише у випадках, коли у школі, яку відвідує дитина, немає відповідних фахівців. Вже закупили інструментарій для проведення сучасної комплексної психологічної оцінки, каже педагог-дефектолог Олена Вовненко. Новий інструментарій отримало півтисячі ІРЦ в Україні. Здебільшого до ІРЦ приводять дітей 5-10 років. Немає усвідомлення, що в особливих дітей може бути індивідуальний освітній результат. Однак, для дітей на інклюзії програма може бути адаптованою (наприклад, для слабкозорих дітей використовують більше аудіоматеріалів, книги зі шрифтом Брайля) та модифікованою (з елементами програми спецшколи). Зараз у нас початкову школу закінчують кілька дітей на візках, то для них будують підйомник, щоб могли вчитися на другому поверсі. Загалом, розумний вчитель постійно залучає свого асистента до ведення уроків, підготовки свят. 30% від посадового окладу – за забезпечення підготовки спортсменів постійного складу ЦОП, яких включено до складу національних збірних команд. Розмір цієї надбавки обчислюватимуть, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду за ЄТС. Однак, вже не перший рік, для бюджетної сфери не передбачено прив’язки посадових окладів до розміру не нижче мінімальної зарплати.

Але у 2022 році зарплата зросте несуттєво, всього на 200 гривень або на 3%. Тож підвищення зарплати вже не зараховуватимуть до причин інфляції. Його метою є виконання указу президента про створення умов, щоб кожен лікар мав зарплату не менше ніж 20 тисяч гривень, а середній медперсонал – не менше ніж 13,5 тисяч гривень. Але попри зменшення фінансування Програми медичних гарантій, нам вдалося зберегти фінансові гарантії медичним працівникам на рівні не менше ніж 20 тисяч гривень для лікаря та 13,5 – для середніх медичних працівників», – заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Лише у 2017 році вдалося підняти мінімальну зарплату вдвічі з 1600 до 3200 за місяць. Або коли зарплата керівника в набагато вища за зарплату лікаря. Вимоги: вища медична освіта/біолог; наявність документів, які підтверджують рівень освіти та кваліфікації… Інші допомагають оцінити готовність до школи, наявність гіперактивності, тривожності, депресивного стану тощо. Є проблема: близько 60% батьків не хочуть визнавати наявність якихось особливостей у дитини. Але без комплексного висновку з ІРЦ про інклюзивне навчання для дитини з ООП не йдеться. Щоб бути нейрохірургом, https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/ необхідний тривалий період навчання, який може відрізнятися залежно від країни, в якій ви проходите навчання. Головним постачальником медсестер для англійських лікарень є не Європа, а бідні країни, що розвиваються, такі як Індія, Пакистан і Філіппіни.

З початку трансформації системи охорони здоров’я МОЗ України взяло курс на впровадження виключно доказових методів лікування і постулату, що медицина – це науковий підхід до вирішення питань зі здоров’ям, який не може мати національної приналежності. І це одне з питань, яке потребує вирішення. Міністр фінансів України Сергій Марченко та заступниця директора Публічної установи «Центральне агентство з управління проектами» (СРМА, Республіка Литва) Раса Сураучієне підписали контракт про розробку нової системи програмного забезпечення для автоматизації обміну даними між усіма учасниками процесу бюджетного планування, складання бюджету, виконання та моніторингу. Зарплата залишиться на тому ж рівні, що й у 2022-му. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Про це Ляшко повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода. Звідси – або емоційне вигорання вчителя, або погіршення ставлення до «слабкої ланки», через яку клас нібито не такий успішний, як міг би бути. У таких випадках ми бачимо професійний тандем і згуртований клас. На них провідні спеціалісти різних галузей медицини діляться передовим досвідом, переймають знання закордонних колег. На скільки наша лабораторія забезпечена необхідною апаратурою?